Dino Odoardo Alfieri



Politologie
[Alfjéri], *8.7.1886 – †2.1.1966, italský politik, roku 1919 založil milánskou nacionalistickou skupinu, přešel k fašistickémi hnutí, v letech 1936 až 1939 ministr lidového vzdělání, v letech 1939–1940 velvyslanec ve Vatikánu a v letech 1940–1943 v Berlíně. Zastánce koloniální války v Habeši. Pro rozpory s Mussolinim v říjnu 1943 uprchl do Švýcarska, na jeho pokyn byl v roce 1944 v nepřítomnosti odsouzen k trestu smrti.

Datum vytvoření: 14. 3. 2000
Datum aktualizace: 19. 11. 2007
Autor: -red-

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: