Paul Ramadier



[Ramadje], *7.5.1888 – †14.10.1961, francouzský politik a právník. Od roku 1928 poslanec za francouzské socialisty, v roce 1933 se vyslovil pro společný postup republi kánů a socialistů. V letech 1944-1945 ministr v 1. de Gaullově vládě, 1946-1947 ministr spravedlnosti, 1948-1949 ministr obrany, 1956-1957 ministr financí. V roce 1947 se ve funkci ministerského předsedy zasadil o vyloučení komunistů z vlády a přijetí nového alžírského statutu, který potvrdil jeho sounáležitost s francouzským územím.

Datum vytvoření: 14. 3. 2000
Datum aktualizace: 3. 7. 2008
Autor: -red-

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: