Luigi Facta



Politologie
[Fakta], Luigi, *16.11.1861 – †5.11.1930, italský politik. Od roku 1892 působil jako poslanec, stoupenec Giolittiho. Vytvořil poslední dvě vlády (dne 25.2.1922 a dne 1.8.1922) před Mussoliniho fašistickým pochodem na Řím. Vyhlásil výjimečný stav, ale nebyl schopen čelit nástupu fašistů, a byl proto králem odvolán (dne 27.10.1922). Od roku 1924 působil jako senátor.

Datum vytvoření: 14. 3. 2000
Datum aktualizace: 29. 11. 2006
Autor: -red-

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: