Ladislav Feierabend



[Fajrábend], *14.6.1891 (Kostelec nad Orlicí) – †15.8.1969 (Korutany), český agrární politik a národohospodář. Od roku 1930 vrchní ředitel Kooperativy, v letech 1938-1939 ministr zemědělství ve vládách pomnichovského Československa, v letech 1939-1940 člen protektorátní vlády. Po emigraci působil v letech 1940-1941 jako státní ministr a v letech 1941-1945 jako ministr financí československé exilové vlády v Londýně. Po druhé světové válce se stal členem Československé strany národně socialistické. Po únoru 1948 emigroval do Velké Británie a později do USA, kde pracoval jako redaktor rozhlasové stanice Hlas Ameriky.

Datum vytvoření: 14. 3. 2000
Datum aktualizace: 26. 2. 2008
Autor: -red-

Odkazující hesla: Politické ústředí.

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: