Karel Theodor von Dahlberg



Náboženství
*8.2.1744 – †10.2.1817, od roku 1802 arcibiskup mohučský. V roce 1803 bylo arcibiskupství sekularizováno, Karel Theodor přenesl své sídlo do Řezna, získal tituly arcikancléře, kurfiřta a knížete-primase rýnského spolku. Roku 1810 se stal velkovévodou frankfurtským. Po Napoleonově porážce roku 1813 se svých hodností vzdal.

Datum vytvoření: 14. 3. 2000
Datum aktualizace: 13. 4. 2020
Autor: -red-

Odkazující hesla: Mohuč.

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: