Juan Antonio Samaranch



Politologie
*17.7.1920 (Barcelona, Španělsko) – †21.4.2010 (Barcelona, Španělsko), španělský politik a sportovní funkcionář. Od roku 1966 působil v politice, byl státním tajemníkem pro sport a později předsedou Španělského olympijského výboru. Od roku 1970 pracoval v Mezinárodním olympijském výboru, v roce 1974 se stal jeho místopředsedou. V letech 1977-1980 byl španělským velvyslancem v Sovětském svazu a v Mongolsku. V letech 1980-2001 byl předsedou Mezinárodního olympijského výboru. Během tohoto období se zasloužil o popularizaci Olympijských her a otevřel je přílivu finančního kapitálu.

Datum vytvoření: 28. 3. 2001
Datum aktualizace: 22. 4. 2010
Autor: -DO-

Odkazující hesla: Mezinárodní olympijský výbor.

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: