Josef Nestával



Politologie
*14.12.1900 (Praha) – †1.4.1976 (Praha), český právník, politik. Po studiích práv pracoval krátce jako úředník. Již od doby studií byl činný v Československé straně národně socialistické, později se stal zástupcem jejího generálního tajemníka. Za nacistické okupace byl jmenován tajemníkem pražské organizace Národního souručenství, pro svou účast v odboji byl zatčen gestapem a odsouzen na doživotí. Po válce byl ředitelem Ústředního svazu nemocenských pojišťoven, po únoru 1948 vedl Národně socialistickou stranu v ilegalitě. V procesu s Miladou Horákovou byl odsouzen za velezradu a vyzvědačství k doživotí, v listopadu 1963 byl propuštěn.

Datum vytvoření: 24. 10. 2008
Datum aktualizace: 23. 6. 2009
Autor: -red-

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: