Władysław Kowalski



Politologie
*26.8.1894 – †14.12.1958, polský politik. Od roku 1919 člen Polské lidové strany, od roku 1925 Nezávislé rolnické strany a člen jejího ústředního výboru. Byl jedním ze zakladatelů Sjednocení rolnické levice „Svépomoc“, od roku 1942 Polské dělnické strany. Byl členem prezídia Krajowé Rady Narodowé, v letech 1949–1956 předseda Nejvyššího výboru Sjednocené lidové strany. V letech 1945–1947 ministr kultury a umění, 1947–1952 maršálek Sejmu, 1952–1956 člen státní rady.

Datum vytvoření: 14. 3. 2000
Datum aktualizace: 6. 6. 2008
Autor: -red-

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: