Richard Sacher



*1.9.1942 (Úpice) – †27.2.2014 (Červený Kostelec), český politik. Narodil se do česko-německé rodiny. V letech 1956-1969 pracoval v různých dělnických povoláních. V roce 1968 vstoupil do ČSL, od roku 1969 působil v aparátu ČSL; při zaměstnání vystudoval střední školu a posléze právnickou fakultu UK, kde dosáhl v roce 1979 doktorátu. V letech 1969-1988 postupně tajemník okresního výboru ČSL v Trutnově, vedoucí tajemník krajského výború ČSL v Trutnově, vedoucí tajemník krajského výboru ČSL v Severočeském kraji, vedoucí oddělení ÚV ČSL v Praze a vedoucí Ústřední politické školy ČSL. V letech 1988-1989 vůdčí představitel obrodného proudu v ČSL; V roce 1988 byl pro kritiku tehdejšího stranického vedení zbaven všech funkcí. V období 28.11.1989-18.1.1990 ústřední tajemník, 18.1.-5.4.1990 místopředseda ČSL; 10.-30.12.1989 ministr vlády ČSSR, od 30.12.1989 do 27.6.1990 minist vnitra ČSFR; od června 1990 poslanec SL FS a člen předsednictva FS. V roce 1992 byl vyloučen z KDU-ČSL pro kontakty s politiky Levého bloku. Poté podnikal a v roce 2000 neúspěšně kandidoval do senátu jako nestranák za ČSSD.



Datum vytvoření: 24. 10. 2008
Datum aktualizace: 10. 5. 2021
Autor: -red-

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: