Prokop Drtina



Politologie
*13.4.1900 – †16.10.1980, český politik. V letech 1936-1938 osobní tajemník, v letech 1940-1945 politický referent prezidenta Beneše. V roce 1939 jeden ze zakladatelů odbojové organizace Politického ústředí, v letech 1940-1945 v emigraci v Londýně, kde mj. působil jako komentátor českého vysílání britského rozhlasu (pseudonym Pavel Svatý). V letech 1945-1948 člen předsednictva národně sociální strany a ministr spravedlnosti.

Datum vytvoření: 14. 3. 2000
Datum aktualizace: 5. 9. 2006
Autor: -red-

Odkazující hesla: Jiří Hejda.

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: