Pjotr Arkaďjevič Stolypin



Politologie
*14.4.1862 – †18.9.1911, ruský reakční politik. V letech 1906–1911 předseda vlády a současně minostr vnitra. Politikou tvrdých represálií usiloval o konečné potlačení ruské revoluce v letech 1905–1907 a zamezení jakékoliv další činnosti revolučního hnutí (zavedení polních soudů pro potrestání revolucionářů, rozehnání druhé státní dumy v roce 1907). Údobí jeho vlády bývá nazýváno stolypinskou reakcí. Prosazoval agrární reformu (stolypinská agrární reforma).

Datum vytvoření: 14. 3. 2000
Datum aktualizace: 29. 8. 2006
Autor: -red-

Odkazující hesla: Mikuláš II..

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: