Pham Van Dong



[Fam], *1.3.1906 – †29.4.2000, vietnamský politik, v letech 1929-1936 vězněn francouzskými kolonizátory. V letech 1954-1961 ministr zahraničí (1954 vedoucí delegace na ženevské konferenci o Indočíně), v letech 1955-1976 předseda vlády, od roku 1976 předseda vládní rady.

Datum vytvoření: 14. 3. 2000
Datum aktualizace: 19. 7. 2007
Autor: -red-

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: