O týmu Encyklopedie CoJeCo

Encyklopedie CoJeCo vděčí za svůj rozvoj několika desítkám spolupracovníků. Valná většina z nich se k projektu dostala ještě v době vysokoškolského studia nebo těsně po něm. V následujícím výčtu naleznete za všechny alespoň stručný seznam několika klíčových osob v abecedním pořadí:

 

Karel Bastl

 Nadšenec do věd, nejen do biologie, fyziky a matematiky, spoluiniciátor projektu první online encyklopedie CoJeCo, ale také producent naučných aplikací pro mobilní platformy.

Miloš Cimfl

Inteligentní a všestranný programátor a vývojář, který se podílel v začátcích velmi významně na vývoji encyklopedie. Krátce nato odjel na několik let s rodinou do USA, kde v Seattlu pracoval pro společnost Microsoft na vývoji MS SQL.

Luisa Čermáková

Komunikativní osobnost a spolehlivé zázemí našeho týmu, jistota v diplomacii při jednáních a vyřizování s úřady a institucemi všech druhů. Opora v organizaci rozjezdu celého projektu. Později aktivní v médiích, zejména v TV.

Vít Fojtlík

Pečlivý kolega, na kterého je 100% spolehnutí. Tichý a málomluvný, o to více však pracovitý programátor, který vyniká schopností přemýšlet o zadání důsledně a komplexně. Autor nejen řady specializovaných aplikací pro práci s databází encyklopedie, ale i celého webového kódu encyklopedie, běžícího více než dvě desetiletí.

Jakub Horák

Zábavný společník s rozhledem, a humorem i klidem anglického gentlemana, dlouholetý šéfredaktor encyklopedie CoJeCo. Nadšenec do audioknih, autor úspěšných projektů naposlech.cz a Audiokniha roku.

Kateřina Horáková

Éterická bytost, v počátcích projektu šéfredaktorka encyklopedie CoJeCo. Autorka řady kvalitních encyklopedických hesel, zejména pak z oblasti umění a kultury. Sama výtvarnice a pedagožka.

Michal Horák

Výrazná tvůrčí osobnost. Budoucí spoluzakladatel společnosti PeckaDesign, v době vzniku encyklopedie CoJeCo se svou budoucí manželkou Kateřinou Peterkovou-Horákovou spolutvůrce prvního designu, který poté přetrval celá dvě desetiletí. Firmu Peckadesign dovedl až k nejvyšším metám a oceněním v oboru.

Břetislav Hřebačka

Rychle pracující vývojář a tvůrce elegantně a hladce fungujících webů na míru, autor nové podoby CoJeCo v roce 2020. 

Jaromír Kříž

Autor myšlenky vytvořit všeobecnou online encyklopedii, iniciátor a vedoucí projektu. Celoživotní nadšenec do slovníků a encyklopedií. Ten, který měl po několika počátečních zklamáních velké štěstí na své spolupracovníky a dodavatele, na výjimečné osobnosti, bez kterých by se podobný projekt nedal realizovat a rozvíjet.

Tomáš Kříž

Projektový manažer. Vytrvalý, odolný a neúnavný pracant se širokým záběrem a zápalem pro věc, kterému žádná překážka není dost obtížná, aby povolil. Svoje kvality osvědčil i na mezinárodních týmových projektech.

Václav Muchna

V době vzniku encyklopedie CoJeCo student. Souběžně s programováním encyklopedie CoJeCo založil společnost Y-soft. Po téměř roce vývoje spolupráce skončila a kód, doposud vytvořený jeho firmou, musel být díky okolnostem nahrazen za běhu projektu kódem od jiného programátora. 

Vladimír Nezdařil

Jako správný vývojář méně mluví a více pracuje na právě vytvářeném kódu. Tým posílil po roce 2004. Dnes prakticky specialista na moderní JS vývojové platformy na kterých vytváří online aplikace.

Kateřina Peterková-Horáková

Výrazná tvůrčí osobnost. Budoucí spoluzakladatelka špičkové webdesignérské společnosti PeckaDesign, v době vzniku encyklopedie CoJeCo s budoucím manželem Michalem Horákem spolutvůrkyně prvního designu, který poté přetrval celá dvě desetiletí. Milovnice dobrého designu a tvůrkyně úspěšného projektu DesignVille.cz.

Petr Stodola †

Nadšenec do kinematografie, novinář na volné noze, dlouholetý spolupracovník brněnského Filmového klubu a brněnských novinových redakcí. Autor více než sedmi stovek encyklopedických hesel z oboru kinematografie, především biografií herců, hereček, režisérů a kameramanů. Opustil nás náhle v roce 2015.

Zbyněk Šulc

Usměvavý a přátelský společník, v našem týmu vývojář online aplikací a tvůrce několika samostatných webů.

Radka Zahradniková

Významná opora týmu nejdříve na postu externího spolupracovníka a později správkyně všech věcí administrativních, organizačních a účetních.

Zuzana Žváčková

Dobrá duše našeho zázemí po dobu více než 5 let. Trpělivá a pečlivá strážkyně nejen  správnosti všech našich účetních a úředních dokladů, ale celého provozu kanceláří.

A další, kteří přispěli k rozvoji projektu: 

Denisa Bartošová, Ondřej Fikar, Pavla Gazdíková, David Haloda, Vít Hanslian, Ondřej Haváč, Iva Jarolínová, Silvie Jarošová-Kunhartová, Petr Kokeš, Aleš Kolodrubec, Jaroslav Kovanda, Danuše Křížová, Eliška Křížová, Jáchym Kříž, Štěpán Kříž, Radka Kulková-Fajtová, Linda Kyjovská, Helena Maršíková, Miroslav Mašek, Martina Novosadová-Horáková, Luboš Ondráček, David Oplatek, Milan Palička, Martin Pivoda, Denisa Rabušicová, Iva Raclavská, Milan Sedláček, Jana Tolaszová, Milena Tomanová a další...