Moussa Traoré



Politologie
*25.9.1936, maliský vojenský činitel a politik, generál. 19.10.1968 stál v čele vojenského převratu, jímž byl svržen prezident Modibo Keita. V letech 1968-1979 předseda Vojenského výboru národního osvobození a hlava státu, v letech 1969-1980 a od roku 1982 předseda vlády, od roku 1979 prezident republiky a generální tajemník Demokratického svazu maliského lidu.

Datum vytvoření: 14. 3. 2000
Datum aktualizace: 21. 9. 2006
Autor: -red-

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: