Mořic Hruban



Politologie
*3.11.1862 – †16.9.1945, český katolický politik, od roku 1896 předseda výkonného výboru Katolické strany národní na Moravě, v letech 1901-1918 poslanec říšské rady ve Vídni, 1902-1918 moravského zemského sněmu, 1918-1938 vůdčí představitel Československé strany lidové, 1918-1925 poslanec Národního shromáždění, 1920-1925 místopředseda poslanecké sněmovny, 1925-1939 senátor, 1926-1929 předseda, 1929-1939 místopředseda senátu.

Datum vytvoření: 14. 3. 2000
Datum aktualizace: 4. 9. 2006
Autor: -red-

Odkazující hesla: Československá strana lidová.

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: