Michel Jobert



Politologie
[Žobér], *11.9.1921 – †25.5.2002 (Paříž), francouzský politik, 1969-1973 generální tajemník v úřadě prezidenta republiky. V letech 1973-1974 ministr zahraničí. Roku 1974 založil Hnutí demokratů, podpořil vládu levice. Od roku 1981 ministr zahraničního obchodu.

Datum vytvoření: 14. 3. 2000
Datum aktualizace: 20. 7. 2007
Autor: -red-

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: