Michail Vladimirovič Rodziewiczówna



Biografie / Politologie
*21.2.1859 – †24.1.1924, ruský politik, jeden z vůdců strany okťabristů. V letech 1906–1907 byl členem státní rady, v letech 1907–1917 poslancem, v letech 1911–1917 předsedou státní dumy. Za 1. světové války spolupracoval se stranou kadetů. Byl Rasputinovým odpůrcem. Po březnové revoluci roku 1917 stál v čele Prozatímního výboru státní dumy, po bolševické revoluci působil v letech 1918–1920 při Děnikinově armádě. Roku 1920 emigroval do Jugoslávie, kde zemřel.

Datum vytvoření: 14. 3. 2000
Datum aktualizace: 21. 5. 2007
Autor: -red-