Michail Nikolajevič Tuchačevskij



*16.2.1893 – †11.6.1937, sovětský vojenský činitel a teoretik, maršál Sovětského svazu (1935). Velitel Rudé armády za občanské války, od roku 1934 náměstek, od roku 1936 první náměstek lidového komisaře obrany. Významně se podílel na vojenské reformě v letech 1924-1925, později se zasloužil o technickou a organizační připravenost Rudé armády. Je autorem řady vojenskohistorických a teoretických prací.

Datum vytvoření: 14. 3. 2000
Datum aktualizace: 19. 9. 2006
Autor: -red-

Odkazující hesla: kronštadtské povstání.

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: