Michail IllarionovičŠukajev



*21.11.1907 – †1.1.1975, sovětský partyzánský velitel. Od roku 1942 pracovník štábu partyzánského hnutí Vojenské rady voroněžského frontu, od roku 1943 velitel 1. voroněžského partyzánského oddílu, od roku 1944 působil s oddílem v Polsku, od 25.8.1944 na Slovensku. V letech 1946-1956 byl náčelníkem oddělení ministerstva námořní plavby, v letech 1956-1964 zástupcem velitele vojsk ministerstva vnitra Ruska.

Datum vytvoření: 14. 3. 2000
Datum aktualizace: 19. 7. 2007
Autor: -red-

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: