Michail Andrejevič Suslov



*21.10.1902 – †25.1.1982, sovětský politik. Od roku 1921 člen Komunistické strany Sovětského svazu. V letech 1918-1920 pracoval v Komsomolu, přednášel na univerzitě a Průmyslové akademii v Moskvě. Od roku 1931 pracoval ve státním a stranickém aparátě od roku 1946 v aparátě ÚV KSSS. Člen ÚV KSSS od roku 1941, od 1947 tajemník ÚV KSSS, v letech 1949-1950 současně hlavní redaktor listu Pravda. V letech 1952-1953 a 1955-1966 člen předsednictva a od roku 1966 politbyra UV KSSS. Od roku 1941 poslanec, v letech 1950-1954 člen prezídia Nejvyššího sovětu SSSR.

Datum vytvoření: 14. 3. 2000
Datum aktualizace: 9. 12. 2008
Autor: -red-

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: