Mario Scelba



[Šelba], *5.9.1901 – †29.10.1991, italský politik, člen Křesťanskodemokratické strany. V letech 1945-1962 zastával ministerské funkce, 1954-1955 byl předsedou vlády. Od roku 1968 byl senátorem, v letech 1969-1971 předsedou Evropského parlamentu.

Datum vytvoření: 14. 3. 2000
Datum aktualizace: 17. 9. 2007
Autor: -red-

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: