Kliment Jefremovič Vorošilov



*4.2.1881 – †2.12.1969, sovětský vojenský, stranický a státní činitel, maršál Sovětského svazu (1935), člen Komunistické strany Sovětského svazu (KSSS) od roku 1903, za Říjnové revoluce komisař petrohradského Vojenského revolučního výboru a vedoucí pracovník Čeky, za občanské války jeden z velitelů Rudé armády. V letech 1921-1961 a od roku 1966 člen ústředního výboru KSSS, 1926-1960 člen politbyra ústředního výboru KSSS, 1925-1934 lidový komisař vojenství a námořnictva, 1934-1940 lidový komisař obrany, 1940-1953 náměstek předsedy rady lidových komisařů (ministr) Sovětského svazu, 1953-1960 předseda prezídia Nejvyššího sovětu Sovětského svazu.

Datum vytvoření: 14. 3. 2000
Datum aktualizace: 29. 8. 2006
Autor: -red-

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: