Karol Bacílek



*2.10.1896 – †19.3.1974, slovenský stranický a státní činitel, od roku 1921 člen KSČ. V letech 1939-1943 žil v emigraci v Sovětském svazu. Roku 1943 se vrátil ilegálně na Slovensko. V letech 1931-1951 zastával různé funkce v Komunistické staně Slovenska (KSS), v letech 1951-1952 byl ministrem státní kontroly, 1952-1953 ministr národní bezpečnosti, 1946-1964 poslanec Národního shromáždění. Za chyby ve své činnosti v 50. letech byl odvolán v dubnu 1963 z funkce člena předsednictva ústředního výboru KSČ a prvního tajemníka ústředního výboru KSS.

Datum vytvoření: 14. 3. 2000
Datum aktualizace: 14. 9. 2006
Autor: -red-

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: