Karel Baxa



Politologie
*24.6.1863 – †5.1.1938, český právník a politik. V letech 1895–1913 poslanec českého sněmu, 1898–1908 předseda Státoprávně radikální strany, 1908–1911 činitel České strany státoprávně pokrokové a od roku 1911 České strany národně sociální. V letech 1901–1918 byl poslancem říšské rady, 1919–1937 primátorem hlavního města Prahy. Od roku 1920 předseda ústavního soudu, od roku 1923 předseda správní rady České banky.

Datum vytvoření: 14. 3. 2000
Datum aktualizace: 27. 2. 2008
Autor: -red-

Odkazující hesla: Státoprávně radikální strana.

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: