Juraj Draškovič



5.2.1515 – 11.1.1587, uh. polit. činitel a círk. hodnostář. Pocházel z chorv. šlechtické rodíny. Od 1556 bratislavský probošt, od 1558 biskup v Pětikostelí, od 1574 arcibiskup v Kaloči, 1585 kardinál. Od 1567 chorv. bán, od 1579 uh. místodržitel a kancléř. 1561-63 se účastnil tridentského koncilu. Zasloužil se o zavedení gregoriánského kalendáře v Uhersku.

Datum vytvoření: 14. 3. 2000
Datum aktualizace: 4. 4. 2007
Autor: -red-

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: