Jules Armand Dufaure



[Dyfor], *4.12.1798 – †28.7.1881, francouzský politik, původně advokát. V letech 1834-1848 poslanec, představitel liberálů, v letech 1839-1840 ministr veřejných prací, v letech 1848 a 1849 ministr vnitra. Odpůrce Napoleona III. Od roku 1871 opět poslanec, v letech 1871-1873 a v letech 1875-1876 ministr spravedlnosti, v letech 1877-1879 předseda vlády.

Datum vytvoření: 14. 3. 2000
Datum aktualizace: 25. 11. 2008
Autor: -red-

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: