Joseph Paul-Boncour



[Pol bonkúr], *4.8.1873 – †28.3.1972, francouzský politik. V letech 1909-1914 a 1919-1931 poslanec, roku 1931 založil stranu socialistických republikánů, v letech 1931-1940 senátor. V období od 14.12.1932 do 29.1.1933 předseda vlády, 1932-1934 ministr války, 1933 a 1938 ministr zahraničí.

Datum vytvoření: 14. 3. 2000
Datum aktualizace: 3. 7. 2008
Autor: -red-

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: