Josef Lux



*1.2.1956 – †22.11.1999, český politik. Vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Brně. Až do roku 1989 pracoval jako zootechnik v JZD Zálší. Od roku 1982 působil v Československé straně lidové – nejprve jako regionální funkcionář a od roku 1990 jako předseda. Od roku 1992 byl předsedou KDU-ČSL. V letech 1990-1992 byl poslancem federálního shromáždění a od roku 1996 poslancem Parlamentu ČR. V letech 1992-1998 zastával funkci ministra zemědělství a místopředsedy vlády ČR. V září 1998 se zdravotních důvodů rezignoval na funkci předsedy KDU-ČSL a ponechal si jen poslanecký mandát.

Datum vytvoření: 4. 12. 2000
Datum aktualizace: 19. 10. 2005
Autor: JC

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: