Jeorjios Papadopulos



Politologie
*5.5.1919, řecký generál a pravicový politik; jeden z vůdců fašistického převratu 21.4.1967. V letech 1967-73 ministerský předseda, v letech 1970-73 ministr zahraničí, v letech 1972-1973 regent, v roce 1973 prozatímní prezident, svržen vojenským převratem. V roce 1975 odsouzen k trestu smrti, trest změněn na dlouhodobé vězení.

Datum vytvoření: 14. 3. 2000
Datum aktualizace: 7. 9. 2005
Autor: -red-

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: