Jaroslav Dostál



*8.9.1900 – †23.3.1959, pracovník českého komunistického a protifašistického hnutí, od roku 1921 člen Komunistické strany Československa (KSČ), v letech 1931-1933 tajemník Rudých odborů, v letech 1937-1938 tajemník KV KSČ na Kladně. Roku 1938 odešel do emigrace do Sovětského svazu. V letech 1942-1945 působil jako důstojník československé vojenské jednotky v Sovětském svazu. Od roku 1945 politicky pracoval v Československé lidové armádě, v letech 1945-1948 zastával funkci ústředního tajemníka Československého sdružení zahraničních vojáků druhého odboje.

Datum vytvoření: 14. 3. 2000
Datum aktualizace: 16. 8. 2006
Autor: -red-

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: