Giuseppe Saragat



*19.9.1898 (Turín) – †11.6.1988 (Řím), italský politik. Od roku 1922 člen italské Sjednocené socialistické strany (PSU), v letech 1926-43 působil v exilu, roku 1944 se stal ministrem v Bononiho vládě. 1946-47 předseda Národního shromáždění, 1947 založil Italskou sociálně demokratickou stranu, 1949-76 (s přestávkami) její generální tajemník. V letech 1947-49 a 1954-57 byl náměstkem předsedy vlády, 1963-64 ministrem zahraniční, 1964-71 prezidentem republiky. Od roku 1971 doživotní senátor.

Datum vytvoření: 14. 3. 2000
Datum aktualizace: 23. 8. 2006
Autor: -red-

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: