Giuseppe Motta



*29.12.1871 – †23.1.1940, švýcarský politik a státník. Od roku 1911 byl členem Spolkové rady. V roce 1920 prosadil vstup Švýcarska do Společnosti národů. Roku 1924 se jako předseda Společnosti národů postavil proti přijetí Sovětského svazu za jejího člena. V letech 1915, 1920, 1927, 1932 a 1937 zastával funkci spolkového prezidenta.

Datum vytvoření: 14. 3. 2000
Datum aktualizace: 10. 8. 2006
Autor: -red-

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: