Giorgio Amendola



*21.11.1907 – †5.6.1980, italský komunistický politik; syn Giovanniho Amendoly. Člen KS Itálie od roku 1929, v letech 1931-1936 vězněn, 1936-43 v emigraci. Od roku 1943 člen ÚV a vedení strany, 1966-75 člen politbyra, od roku 1973 předseda komunistických poslanců Evropského parlamentu.

Datum vytvoření: 14. 3. 2000
Datum aktualizace: 19. 10. 2005
Autor: -red-

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: