Gheorghe Tatarescu



[Tatarasku], *22.2.1886 – †28.3.1957, rumunský politik. Vůdce tzv. mladoliberálů, v letech 1934-1937, 1939-1940 ministerský předseda. Za války se sblížil s levicí, v roce 1945 založil vlastní liberální stranu, spolupracující s Národnědemokratickou frontou. V letech 1945-1947 místopředseda vlády a ministr zahraničí.

Datum vytvoření: 14. 3. 2000
Datum aktualizace: 15. 3. 2020
Autor: -red-

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: