Fedor Hodža



Politologie
*4.11.1912 (Budapešť) – †17.9.1968 (New York), československý politik, slovenský právník, publicista a diplomat syn Milana Hodži a jeho spolupracovník v emigraci za druhé světové války. Po otcově smrti roku 1944 se sblížil s benešovským politickým táborem a stal se členem československé státní rady v Londýně. V letech 1945-1848 byl generálním tajemníkem Demokratické strany, poslancem Národního shromáždění a Slovenské národní rady. Po únoru 1948 emigroval do Spojených státu. Zde a v Kanadě pomáhal vybudovat exilové organizace.

Datum vytvoření: 14. 3. 2000
Datum aktualizace: 26. 2. 2008
Autor: -red-

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: