Dominic Mintoff



*6.8.1916 – †20.8.2012, (Dom), maltský politický a státní činitel, od roku 1949 předseda Maltské labouristické strany, v letech 1955-1958 ministerský předseda a ministr financí, 1958-1971 vůdce opozice, 1971-1984 znovu ministerský předseda (od roku 1976 zároveň ministr vnitra).

Datum vytvoření: 14. 3. 2000
Datum aktualizace: 5. 3. 2020
Autor: -red-

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: