Dmitrij Fjodorovic Ustinov



Biografie
[Usťinov], *30.10.1908 – †20.12.1984, ruský vojenský, stranický a státní činitel. Maršál Sovětského svazu (od roku 1976). V letech 1941–1953 lidový komisař (ministr) pro výzbroj, v letech 1953–1957 ministr zbrojního průmyslu, v letech 1957–1965 náměstek předsedy rady ministrů, v letech 1976–1984 ministr obrany.

Datum vytvoření: 14. 3. 2000
Datum aktualizace: 27. 5. 2007
Autor: -red-

Odkazující hesla: Ustinov.