Borg George Olivier



[Brog džorč oliver], *5.7.1911 – †29.10.1980, maltský politický a státní činitel. V letech 1950-1977 stál v čele Nacionalistické strany, 1950-1955 byl ministerským předsedou, v letech 1955-58 vůdcem opozice. V letech 1962-1971 byl ministerským předsedou a ministrem hospodářství plánování a financí, 1965-1972 ministrem pro Commonwealth a ministrem zahraničí.

Datum vytvoření: 14. 3. 2000
Datum aktualizace: 31. 8. 2006
Autor: -red-

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: