Antonín Pospíšil



*10.6.1903 – †15.6.1973, český politik, od roku 1948 člen předsednictva, v letech 1949-1951 generální tajemník, v letech 1951-1968 místopředseda, od roku 1968 předseda Československé strany lidové. V letech 1948-1969 poslanec Národního shromáždění, v letech 1951-1958 ministr dopravy, v letech 1958-1960 ministr energetiky, v období let 1960-1964 místopředseda NS, od února do prosince roku 1971 ministr ve vládě ČR.

Datum vytvoření: 14. 3. 2000
Datum aktualizace: 11. 7. 2006
Autor: -red-

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: