Antonín Kalina



Politologie
*15.6.1870 (Havlíčkův Brod) – †17.12.1922 (Praha), český politik. V letech 1908-1917 vůdčí činitel České strany státoprávně pokrokové, funkcionář Sokola a Národní jednoty pošumavské. V letech 1901-1907 poslanec českého zemského sněmu, 1907-1918 rakouské říšské rady, účastník domácího protirakouského odboje za 1. světové války, 1918-1919 člen revolučního Národního shromáždění, 1919-1922 první československý vyslanec v Jugoslávii.

Datum vytvoření: 14. 3. 2000
Datum aktualizace: 8. 8. 2006
Autor: -red-

Odkazující hesla: Česká strana státoprávně pokroková, Radikálně pokroková strana.

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: