Antonín Hasal



*7.1.1893 – †22.4.1960, český generál. Za první světové války příslušník československých legií v Rusku, v letech 1935-1939 velitel III. armádního sboru v Brně, 1939-1940 byl činný v Obraně národa. Od roku 1940 žil v emigraci ve Francii a Velké Británii, v letech 1940-1944 a 1946-1948 byl přednostou Vojenské kanceláře prezidenta republiky, v letech 1944-1945 vojenský velitel osvobozených území Československa, v letech 1945-1946 ministr dopravy. V létě 1948 emigroval do Velké Británie.

Datum vytvoření: 14. 3. 2000
Datum aktualizace: 19. 6. 2008
Autor: -red-

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: