Alexej Jegorovič Badajev



*4.2.1883 – †3.11.1951, sovětský státní a stranický činitel, člen VKS(b) od roku 1904. Od roku 1912 poslanec státní dumy, v letech 1913-1914 člen ruského byra ÚV SDDSR. Účastník bolševické revoluce v Petrohradě, od roku 1922 kandidát a od roku 1925 člen ÚV VKS(b). V letech 1938-1943 předseda prezídia Nejvyššího sovětu RSFSR a náměstek předsedy Nejvyššího sovětu SSSR.

Datum vytvoření: 14. 3. 2000
Datum aktualizace: 28. 5. 2008
Autor: -red-

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: