Alexej Innokenťjevič Antonov



*15.9.1896 – †18.6.1962, ruský vojenský činitel, armádní generál (1943). V Rudé armádě působil od roku 1919. Za Velké vlastenecké války byl náčelníkem štábů řady frontů, v letech 1942-1945, 1946-1948 a od roku 1954 byl prvním náměstkem náčelníka, 1945-1946 náčelník generálního štábu, od roku 1955 náčelník štábu Spojených ozbrojených sil zemí Varšavské smlouvy. Od roku 1946 působil ve funkci poslance Nejvyššího sovětu SSSR.

Datum vytvoření: 14. 3. 2000
Datum aktualizace: 8. 8. 2006
Autor: -red-

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: