Alexandr Iljič Jegorov



*25.10.1883 – †23.2.1939, sovětský vojenský činitel, maršál Sovětského svazu (1935). Bojoval v občanské válce v letech 1918-1920. Po roce 1920 zastával velitelské funkce v Rudé armádě. V letech 1931-1935 působil jako náčelník štábu Dělnickorolnické rudé armády, 1935-1937 náčelník generálního štábu, 1937-1938 první náměstek lidového komisaře obrany Sovětského svazu a od roku 1937 jako poslanec Nejvyššího sovětu Sovětského svazu.

Datum vytvoření: 14. 3. 2000
Datum aktualizace: 8. 9. 2006
Autor: -red-

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: