Alexander Rudnay



*4.10.1760 – †13.9.1831, uherský církevní hodnostář, v letech 1816 – 1819 sedmihradský biskup, od roku 1819 ostřihomský arcibiskup, kníže primas Uherska, od roku 1828 kardinál. V roce 1820 přeložil sídlo ostřihomského arcibiskupství z Trnavy do Esztergomu (Ostřihomi). Uvědoměle se hlásil ke svému slovenskému původu, podporoval slovenské národní hnutí, člen bernolákovského Slovenského tovarišstva.

Datum vytvoření: 14. 3. 2000
Datum aktualizace: 9. 11. 2006
Autor: -red-

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: