Adolf Heusinger



[Hojzinger], *4.8.1897 – †30.11.1982, německý generál a politik, v letech 1931-1944 člen generálního štábu nacistického wehrmachtu, po atentátu na Hitlera (20.7.1944) dočasně ve vazbě. Roku 1955 působil ve spolkovém ministerstvu obrany, od roku 1957 vedl oddělení veškerých ozbrojených sil. V letech 1957-1961 zastával funkci generálního inspektora bundeswehru, 1960-1964 předsedy stálého vojenského výboru NATO ve Washingtonu. Prosazoval vyzbrojení bundeswehru atomovými zbraněmi.

Datum vytvoření: 14. 3. 2000
Datum aktualizace: 13. 9. 2006
Autor: -red-

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: