Adam Stegerwald



Náboženství
[Štégervald], *14.12.1874 – †3.12.1945, německý funkcionář křesťanských odborů. V roce 1899 založil křesťanský odborový svaz dřevařských dělníků. V letech 1919-1929 působil jako předseda celoněmeckého svazu křesťanských odborů. V letech 1920-1933 působil jako poslanec říšského sněmu za stranu Zentrum. V letech 1919-1921 zastával funkci ministra a v roce 1921 předsedy pruské vlády. V letech 1929-1930 působil jako říšský ministr dopravy, do května roku 1932 jako říšský ministr práce.

Datum vytvoření: 14. 3. 2000
Datum aktualizace: 25. 9. 2006
Autor: -red-

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: