Aboubakar Sangoulé Lamizana



*31.1.1916 – †26.5.2005, hornovoltský vojenský, politický a státní činitel; generálporučík. V letech 1961-66 náčelník štábu pozemních vojsk, v lednu 1966 stál v čele vojenského převratu. V letech 1966-80 prezident republiky, v letech 1966-71 a 1974-78 současně předseda vlády, v letech 1966-71 ministr obrany a zahraničních věcí, v letech 1974-75 ministr spravedlnosti. Sesazen vojenským převratem roku 1980.

Datum vytvoření: 14. 3. 2000
Datum aktualizace: 6. 11. 2006
Autor: -red-

Sdílet: Facebook Twitter

Reklama: